FILM&VIDEO - INSIGHT Studio

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


NIEČO Z HISTÓRIE


V roku 1878 nafotografoval Eadweard Muybridge sériu statických fotografií s použitím 24 fotoaparátov. Usporiadaním obrázkov v slede za sebou vytvoril koncepciu „pohyblivých obrázkov“ vo filme. Stal sa tak priekopníkom kinematografie, najobľúbenejšej zábavy 20. storočia. Je to vlastne animácia.

Thomas Alva Edison sa ujal nápadu zostrojiť prístroj nazývaný kinetoskop, ktorý umožňoval 90-sekundové premietanie pohyblivých obrázkov. Mohol ich sledovať len jeden človek cez hľadáčik. Francúzski bratia Lumierovci posunuli vývoj o krok dopredu zostrojením prístroja, ktorý umožnil nasnímať zábery na celuloidový pás a zároveň ich užasnutým divákom premietať na bielu stenu.


Premietanie filmov si obľúbili ľudia na celom svete, najmä však v USA. Film, ktorý priniesol nový prvok do dejín kinematografie, bola 11-minutová dramatická snímka Edwina Portera. „Veľká vlaková lúpež“ r. 1903. V ňom skupina pištoľníkov prepadne vlak a ujdú. Potom ich ale dopadnú pri úteku na koňoch a pištolníkov dopadnú a zabijú.


HDSLR ALEBO DOBA JE DIGITÁLNA


Vývojom filmovej techniky a samotnou digitalizáciou práce v tejto oblasti sa otvárajú dnes nové kreatívne možnosti vytvárania filmov.

Celý proces sa urýchlil a zjednodušil. Samotné snímanie a práce s ním spojené sa však až natoľko nelíšia od filmárkej práce pred 100 rokmi.


FILM&INSIGHT

Výrazným rozdielom pri práci je následné spracovanie filmov, strih či ozvučenie a grafika.

K 35mm filmovému podaniu má dnes HDSLR technika zrejme najbližšie. Mnohé veľké Holywoodske filmové spoločnosti postupne prechádzajú na tento spôsob snímania. Všetky pomocné kamery postupne nahradili HDSLR a neskôr aj hlavné kamery. Poznáme to dobre napríklad zo známeho seriálu Dr. HOUSE.

Samozrejme doba ide vpred a začínajú sa využívať formáty väčšieho rozlíšenia 4k a dokonca 8k označovaný ako Super Hi-Vision (SHV), čo sa rozlíšením
33.2 megapix
lov vyrovnáva 70mm kinofilmu.

Spoločnosť INSIGHT s.r.o. využíva viac ako 20 ročný know-how v oblasti video a filmovej produkcie a postprodukcie. Spolupráca s významnými režisérmi, hercami či producentami je pre nás cťou a dobrou školou k napredovaniu.

Mená ako Tibor Marček, Peter Sedlák, Pavol Barabáš, Tibor Horváth, Milan Matis, Peter Dimitrov, Michal Hudák, Jozef Pročko, Martin Valent, Roman Petrenko, Vlado Balko, Fredy Ayisi a mnohí ďaľší, sú dobrou referenciou našej práce.

Tešíme sa na ďalšie výzvy vo filmovej práci, ktoré nám prinesiete.

. . . . .

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky